ATGB Berlin’de görev değişimi: Sadık Karslı eyaletin yeni temsilcisi

Avrupa Türk Gazeteciler Birliği’nin (ATGB) Berlin Temsilciği’nde görev değişimi gerçekleşti. Gazeteci Sadık Karslı görevi Ali Yıldırım’dan devraldı.

Almanya’nın başkenti Berlin’in tek Türkçe gazetesi Aktuell Berlin’in yayıncısı Sadık Karslı 2 Ocak 2022’de göreve başladı. 

Berlin’de aynı zamanda Aktuel Europa, Gastro Puls ve Sağlık Aktuel dergilerini okurla buluşturan Karslı  1967 Sivas-Divriği doğumlu. 

İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da, Turem Otelcilik ve Turizm Okulu’daki öğrenimini İstanbul’da tamamladı.  Antalya’da bir süre turizm sektöründe çalışan Sadık Karslı 1989 yılının sonunda Almanya’ya yerleşti. Mercedes’te 7 yıl  çalıştı. Gastronomide çalıştı.

25 yılı aşkın  süredir gazeteci olarak çalışmalarını sürdüren Sadık Karslı bu süreçte  çok sayıda Türkçe gazete ve dergiyi de okurla buluşturdu, Antalya’da ise Merhaba Akdeniz  ve Aktüel Alanya gazetelerini yayınladı. 

Öte yandan ATGB’nin Avrupa’da  dokuz noktada yer alan temsilcilikleri ise şöyle:

Berlin Eyalet Temsilcisi Sadık Karslı, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Temsilcisi (NRW) Fuat Ateş, Rheinland Pfalz Eyalet Temsilcisi Ufuk Evla Bostan, Bavyera Eyaleti Temsilcisi İlhan Baba, Belçika Temsilcisi Fikret Aydemir, Avusturya Temsilcisi Mehmet Ali Demir, İrlanda Temsilcisi Çağdaş Gökbel, Türkiye Temsilcisi Recai Aksu, İngiltere Temsilcisi Gözde Sapanlı.

ATGB – BERLİN